Харків, Fabrika.space, вул. Благовіщенська, 1
KharkivCSS — спільнота для Frontend/Backend розробників та дизайнерів, котрі хочуть дізнатися більше про нові і актуальні технологічні стандарти Всесвітньої павутини, обмінятися досвідом і поспілкуватися з однодумцями.

Програма

Реєстрація

Реєстрація

10:00
Lea Verou

The Web Design Cheat Code: Using SVG to bridge CSS’ gaps

[En]

We often think of SVG as primarily useful for graphics, icons, and interactive visualizations. What if I told you that there is a number of ways to take advantage of SVG for styling, in order to accomplish things that CSS still only dreams of? This talk is chock-full of practical examples, taught in Lea’s trademark live coding style, as well as the caveats of every technique presented.

Lea Verou

[Greece]

Автор бестселера передової книги CSS Secrets. Працювала розробником-адвокатом W3C. Має давню пристрасть до відкритих веб-стандартів і є однією з небагатьох запрошених експертів у CSS Working Group.

Лія запустила кілька популярних open source проектів та веб-додатків, таких як Mavo, Prism та -prefix-free, веде технічний блог lea.verou.me. Має ступінь магістра в галузі комп'ютерних наук MIT. Незважаючи на її наукові заняття в області комп'ютерних наук, Лія з тих, хто полюбляє код і дизайн однаково.

Зараз Лія займається дослідженнями того, як спростити веб-програмування в MIT CSAIL.

11:00
Перерва

Перерва

12:00
Дмитро Попов

WCAG: вивчаємо основи веб-доступності на практиці

[Ru]

WCAG є найбільш широко використовуваним в усьому світі стандартом щодо забезпечення web-accessibility. Ми поговоримо про практичну сторону реалізації веб-інклюзії. Подивимося, як зробити інтерфейс зручним для всіх, використовуючи практики WCAG і розглянемо деякі неочевидні рішення.

Дмитро Попов

[Україна]

Більше 10 років займається питаннями доступності веб-технологій для людей з порушенням зору. Працював над підвищенням доступності сайту Укрзалізниці. Тестував на доступність сайти ЦОВ в рамках проекту "Детектор веб-доступності".

12:30
Антон Немцев

Логування продуктивності відповідно до стандартів

[Ru]

Продуктивність важлива. Давайте з’ясуємо, які показники варто використовувати, як їх вимірювати і логувати, та які стандарти нам в цьому допоможуть.

Антон Немцев

[Україна]

З 2000 по 2016 р.р був незалежним розробником. Продався корпораціям.
Засновник і редактор електронного журналу Frontender Magazine. Представник організації Web Standards в Україні.

Доповідач на міжнародних і локальних конференціях веб-розробників.
Експерт на чемпіонаті UA Web Challenge.
Володіє повним стеком технологій, необхідних для розробки веб-проектів.
Волшебный говорящий медведь проститутка ©

13:00
Перерва

Перерва

13:30
Микита Дубко

Houdini — CSS, который JavaScript

[Ru]

Сміливий проект CSS Houdini - мрія вчора і майже реальність сьогодні. Повний набір цих специфікацій дозволяє брати під контроль весь конвеєр рендеринга браузера і писати справжні поліфіли для CSS. У доповіді розглянемо, які можливості дає нам проект Houdini і як вже зараз можна застосовувати деякі його частини на практиці.

Микита Дубко

[Мінськ]

Адепт філософії Pure CSS Images. Співорганізатор MinskCSS, MinskJS, CSS-Minsk-JS. Доброзичливий бородач в повному розквіті сил©.

14:00
Перерва

Велика перерва

14:30
Валерій Сорокобатько

Framer X. Ще один крок до порозуміння між дизайнерами і програмістами

[Ru]

Framer X — інструмент для проектування інтерфейсів. Ідея, що лежить в основі, це використання вже існуючих React компонентів, тобто кодову базу React програми. Поговоримо про користь такого підходу і як це впливає на роботу дизайнерів і програмістів.

Валерій Сорокобатько

[Україна]

Валерій майже завжди працював в сфері геймдева, розробляючи внутрішні інструменти. Зазвичай для ігрової і маркетингової аналітики, використовуючи тільки всі сучасні технології і підходи.

Полюбляє open source і автоматизацію технічних процесів.

Готовий говорити вічно про архітектуру додатків, Developer і User Experience.

16:00
Олена Шпілевська

UX як основа усвідомленої верстки

[Ru]

Ви дізнаєтеся як вимкнути візуальне сприйняття отриманого дизайн-макету, як використати поствайерфреймування для створення чистої структури HTML&CSS, здатної до масштабування.

Олена Шпілевська

[Україна]

UX архітектор Львівської компанії Ralabs з 7-річним досвідом девелопера.

Лектор Львівсьої IT школи LITS.

16:30
Перерва

Перерва

17:00
Chris Lilley

WebFonts in 2019: Everything Changes

[En]

70% of websites use downloadable fonts now, at least at a basic level. But with CSS Fonts 4 support for OpenType Variable Fonts — a single font file that behaves like multiple fonts, or even an infinity of morphing fonts — and for restyling the palette of Color Fonts, the capabilities opening up for typography on the web are extraordinary. In this session, Chris Lilley explains the most recent, cutting-edge developments and also recaps OpenType font features from CSS Fonts 3, to further improve typography with CSS. Learn what's possible today, and in the near future.

Chris Lilley

[France]
Технічний директор World Wide Web Consortium(W3C). Будучи "батьком" SVG, він також є співавтором PNG, був співредактором CSS2, очолював групу, яка розробляла @font-face, та спільно розробляв WOFF. Також, був членом W3C Technical Architecture Group. В даний час працює на CSS рiвнях 3/4/5, Web Audio та WOFF2.
17:30
Закриття конференції

Закриття конференції

18:30

Як це було

Партнери

Генеральний
Партнери
Інфо партнери

Контакти

Володимир Макуха
Володимир Макуха
Валерiя Лялiна
Валерiя Лялiна

Слідкувати та готуватися

Facebook конференії Youtube конференії Еwitter конференії Telegram конференії

Місце

Харків, Fabrika.space, вул. Благовіщенська, 1